Płyty warstwowe i ich najważniejsze właściwości

Płyty warstwowe, jak sama nazwa wskazuje, składają się z kilku warstw. Pomiędzy okładziną zewnętrzną a wewnętrzną znajduje się najważniejsza wewnętrzna warstwa płyty. Dość często jest to poliuretan. Może to być również styropian oraz wełna mineralna. Jak widać, zatem, płyty warstwowe stanowią znakomitą izolacje termiczną dla nieogrzewanych pomieszczeń.

Płyty warstwowe zapewniają świetną izolację akustyczną. Dzięki ich grubości możemy być pewni, że w wybudowanych z nich pawilonach na pewno b nie będą nam przeszkadzać żadne denerwujące odgłosy ruchu ulicznego. Już standardowo wybierane płyty warstwowe o grubości mniej więcej 10 cm zapewniają świetny efekt w tym obszarze.

Kolejną cechą płyt warstwowych jest ich odporność na działanie ognia. Zwłaszcza te płyty, które mają wnętrze wykonane z wełny mineralnej pozostają niewrażliwe na działanie ognia. Zwykle określa się je jako materiały budowlane, które nie rozprzestrzeniają ognia.

Nie można zapomnieć także o tym, że płyty warstwowe stanowią doskonałą wręcz izolację temperaturową. Dzięki temu wykorzystuje się je zarówno w chłodnictwie jak i wtedy, gdy zależy nam na utrzymania ciepła wewnątrz jakiegoś budynku usługowego.